IncinerPro® i500 V
Állati hullaégetőAlkalmazott törvények
Az IncinerPro termékcsalád hullaégetők megfelelnek a következő irányelveknek és törvényeknek:
- Az Európai Parlament és a Tanács 1069/2009/EK rendelete az emberi fogyasztásra nem szánt állati melléktermékekre és az azokból származó termékekre vonatkozó egészségügyi normák megállapításáról, valamint az 1774/2002/ EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (állati melléktermékek)
- Az Európai Parlament és a Tanács 1069/2009/ EK rendelete a 142/2011/ EK rendelet végrehajtásáról az emberi fogyasztásra nem szánt állati melléktermékek és az emberi fogyasztásra nem szánt állati melléktermékek és az azokból származó termékekre vonatkozó egészségügyi normák megállapításáról, módosítva az Európai Parlament és a Tanács 808/2003/ EK rendeletével.
IncinerPro® i500 V – Állati hullaégető
Az IncinerPro előnyei:
- Vizuális és hangjelző rendszer
- Tűzálló beton, ellenáll 1500 ° C hőmérsékleten a fő égéskamrában (standard minden modell esetén)
- Maximális rugalmasság (a termék testreszabása az ügyfél igényei szerint)
- Rövid szállítási határidő
- Az Európai Unióban tervezett és gyártott berendezések
- Garancia és garancia utáni szervizszolgáltatás, melyet a speciális, több mint 10 éves tapasztalattal rendelkező szervizcsoport nyújt
- Az égési paraméterek automatizált, hatékonyabb vezérlése
Alkalmazási terület:
Az égetőberendezéseket állati eredetű hulladék égetésére tervezték:
- Állati hullák (tetemek);
- Húsfeldolgozó egységekből származó hulladékok (vágási hulladékok, különleges kockázatú MRS anyag)
- Lejárt, elkobozott termékek
- A fehérjeliszt és a vér nem égethető a berendezésekben!
Technikai jellemzők
Jellemzők | ME | Értékek | Megjegyzések |
---|---|---|---|
Égetési sebesség | Kg/h | Max. 50 | Az égési sebességet befolyásolja a hulladék jellege, a betöltési mód, az égők műszaki állapota stb. |
Betöltési kapacitás | kg | Max. 500 | A terhelhetőséget a hulladék jellege befolyásolja (összetétel, páratartalom, térfogat) |
Elsődleges égési kamra térfogata | m³ | 1,3 | A betett hulladék mennyiségét befolyásolja a berakodás módja, a hulladék jellege (összetétel, páratartalom, térfogat) (1,80 m x 0,90 m x 0,80 m) |
Össztömeg (megközelítőleg) | tonna | 4,40 | Az égetőmű súlya a másodlagos égési kamra esetén kiválasztott hőszigetelési megoldástól függően eltérő lehet. |
Használt üzemanyag | - | - | Metángáz, GPL, gázolaj, biodízel |
Üzemanyag használat
Nm3/h | 7– 9 | Metángáz | A fogyasztást az égők és égető műszaki állapota, a hulladék típusa, az üzemanyag minősége stb. befolyásolja. |
liter/h | 6 - 8 | GPL | |
6 – 8 | gázolaj |
- Elektromos energia: 230 V/50 Hz
- Általános méretek: 4,20 m x 1,75 m x 2,30 m (Hosszúság x Szélesség x Magasság kémény nélkül)
- Hulladék beadagolási módja: Manuális, függőleges (fent) a lengőajtó segítségével
- A hamu eltávolításának módja: Manuális, általában a hamu lehűlés után a hulladékajtón keresztül kerül eltávolításra. Az égetőmű felszerelhető speciális ajtókkal a hamu eltávolítására (az alkalmazástól függően).
Különböző méretekben, baromfi, sertés és szarvasmarha telepekre! Gáz ill dízel töltéssel egyaránt. Az elérhető méretekről kérjük érdeklődjön szakértő kollégánknál!
Külső kivitelezés
A kivitelezés kiváló minőségű, az alkalmazott módszer egyenértékű az elektrosztatikus mezőben végzett festéssel, így nagyon fényes és „teljes” festékréteget eredményez. A szárításhoz nem szükséges a magas hőmérséklet.
Felépítés
A hullaégető hegesztett acéllemezből készül, a szerkezeti profilok és a megerősítések támogatásával.
A fémház fémlemezből készül, vastagsága 3–10 mm.
Alapfelszereltség: a hullaégető 2 égési kamrával van felszerelve és szállítva:
- elsődleges égési kamra (főégőtér)
- másodlagos égési kamra (utóégtőtér)
Elsődleges égetési kamra
- Fő kamrának” is hívják, a hulladék elsődleges égetésére szolgál. Az ebben a egységben található égő a lángot az adagoló felé irányítja, felmelegíti az égőteret és teljesen elégetik az anyagot.
- Az elsődleges égési kamra sűrű, tűzálló betonból készül, amely magas hőmérsékleten ellenáll az égésnek. A felhasznált betont úgy tervezték, hogy 1500 ° C hőmérsékletnek is ellenálljon.
- A fő kamra hőmérséklete programozható és folyamatosan szabályozható egy hőelem (hőmérséklet-szonda) segítségével. A hőmérsékleti értékek a kezelőpanel kijelzőjén jelennek meg.
- A hullaégető hulladék ellátására és a hamu elhelyezésére úgy kerül sor, hogy az útvonalak a lehető legrövidebbek legyenek, és garantálható legyen a munkaterületek gyors és hatékony fertőtlenítése.
- A hulladék betáplálása manuálisan/ gépesítve történik fentről.
- A hulladékot égés közben is be lehet tölteni, így a hullaégető folyamatos működése meghosszabbodik, ameddig a hamu eltávolítása szükséges. Ha az égetőmű hamuelvezető ajtóval van felszerelve, akkor a hullaégető továbbra is üzemeltethető (a karbantartási eljárásokat követve).
- Hulladék beadagoló ajtó
- A lengőajtó hőszigetelő betonnal van szigetelve, teljes vastagságuk 100 mm. A standard felszerelésnél az ajtó BIZTONSÁGOS zárórendszerrel rendelkez (véletlenszerű kinyitás lehetősége nélkül)
- Hamu eltávolító ajtó
- A keletkező hamu a hullaégető lehűlése után eltávolítható az ajtón keresztül.
- Opcionálisan, az alkalmazástól függően, az égetőmű 1 különálló ajtóval szállítható a hamutartalom eltávolítása érdekében.
Előny
- Az ajánlatban javasolt hullaégető külön ajtóval van felszerelve a hamu egyszerű eltávolítása érdekében. Ez a szolgáltatás lehetővé teszi a hamu eltávolítását, még akkor is, ha a hullaégető belső hőmérséklete még továbbra is magas.
Utóégetési kamra (másodlagos égés)
- Az illékony szerves vegyületek teljes égése legalább 850ºC hőmérsékleten az utóégetési kamrában zajlik, biztosítva legalább 2 másodperces gáz-visszatartási időt az égési ciklus teljes időtartama alatt.
- Az égési kamra hőszigetelő betonnal van szigetelve, 1400 ° C-on ellenálló, vagy kerámiaszál-modulokkal, 1100 ° C-on ellenálló.
- A hőmérséklete programozható, a hőelem segítségével megfigyelhető. Az utóégetési kamrában mért hőmérséklet és a beprogramozott hőmérséklet a digitális kijelzőn olvasható.
- Az utóégetési kamra 1 automatikus égővel van felszerelve.
Égők
- A 2 égő teljesen automatizált, nagy megbízhatóságú, automatikus elektronikus gyújtás- és égésvezérlő rendszerekkel.
- Minden égőnek van bizonyos sajátossága, a felhasznált üzemanyagtól függően: metángáz, propán-/ butángáz (GPL) vagy dízelolaj, az ügyfél igényei szerint (megrendeléskor a használt üzemanyag típusának megadása kötelező).
- Az elosztóhálózatból származó nyomás, amely a megfelelő működéshez szükséges az egyes égők számára:
- Földgáz használata esetén legalább 20 mbar
- GPL (propán-/ butángáz) használata esetén legalább 30 mbar
A hőmérséklet ellenőrzését mindkét égési kamrában a vezérlőpanelhez kapcsolt hőelemekkel lehet elérni, amelyek biztosítják az égők automatikus indítását/ leállítását a beállított hőmérséklet fenntartása érdekében.
Előny
- az égők állítható teljesítményűek
Vezérlés
A vezérlés szekvenciális típusú, teljesen automatizált, amelyet a belső PLC rendszer (programozható logikai vezérlő) biztosít, és ez biztosítja a következőket:
-
- A kamra előmelegítése;
- Égési ciklus (változó);
- Az égési ciklus befejezése;
- Hűtési ciklus.
A kezelés intuitív, mert szabványos érintőképernyővel és a működési paraméterek grafikus ábrázolásával rendelkezik. Az üzembiztonságot a termék minőségi elemei és a speciális figyelmeztető rendszerek biztosítják.
Automatizálási rendszer
- Az automatizálási rendszer figyeli és biztosítja a hőmérséklet beállítását a két helyiségben beállított értékekhez, az égés megfelelő szabályozását és a teljes berendezés védelmét a biztonsági elemek segítségével.
- A standard kezelőpanel tartalmaz egy digitális kijelzőt, amely az egyes ciklusok hőmérsékleteinek megjelenítésére szolgál mindkét égési kamrában (fő és másodlagos). A ciklus állapota számos paraméterrel együtt megjelenik a kijelzőn.
- Az automatizálási rendszer biztosítja a berendezés leállítását az égők működési feltételeinek meghibásodása vagy a beállított hőmérsékletek túllépése esetén.
Vezérlőpanel
- Érintőképernyős-technológia által kezelt (a menü magyarul van)
- Intuitív grafika
- Az automatizálást egy olyan rendszer vezéreli, amely egy speciális szoftverrel ellátott PLC-ből (Programmable Logic Controller – programozható logikai vezérlő) és tapintható kijelzővel rendelkező HMI-ből (Human Machine Interface – „Ember-gép” interfész ) áll.
- A vezérlőpanel funkciói: a hőmérséklet programozása, ellenőrzése és rögzítése mindkét égési kamrában
Vezérlőpanel
Előnyök
- Standard esetben a nap folyamán rögzített hőmérsékletek automatikusan CSV formátumban (Excellel kompatibilis) kerülnek exportálásra egy memóriakártyára
- Az égési ciklus paramétereinek kiválasztása és beállítása (az égetés megkezdése után a kezelő jelenléte már nem szükséges)
- A hőmérsékleti grafikonok közvetlenül a kijelzőn megtekinthetők
- Riasztások kezelése, az égők / ventilátorok elindítása riasztás után stb.
- Ha hővisszanyerő készüléket szeretne felszerelni az égetőműbe, a vezérlőpult beállítható úgy, hogy megfigyelheti a hővisszanyerő funkcionális paramétereit is (gázhőmérséklet, melegvíz hőmérséklete, előállított víz mennyisége stb.).
Automatizálási opciók:
- A szabványos szoftver testreszabása új funkciókkal, kérésre (beleértve egyes logók, márkák grafikus ábrázolását stb.)
A riasztórendszer
A vezérlőpult egy komplex riasztórendszerrel rendelkezik előre nem látható helyzetek esetén (üzemanyag kihagyás, áramszünet, az égők nem működnek stb.).
Vizuális figyelmeztetés (világítótorony)
- zöld fény – a hullaégető megfelelően működik
- sárga fény – a hullaégető elvégezte az égetési ciklust
- piros fény – a hullaégető üzeme közben hiba áll fent
Hangfigyelmeztetés (sziréna)
-
- Az áramforrástól függetlenül újratölthető akkumulátorokkal (figyelmeztetés áramszünet esetén)
- Figyelmeztetés üzemzavar esetén
Világítótorony
Kémény
Alapfelszerelésként a hullaégető 1150 mm hosszú kéménnyel kerül szállításra. Opcionálisan kerámia szigetelésű tűzálló acélból készült kémény-szegmensekkel vagy akár dupla kémény-szegmensekkel is kiszállítható.
Telepítéshez szükséges technikai paraméterek
A hullaégető telepítéséhez és üzembe helyezéséhez a következő feltételeket kell biztosítani:
- létező összeköttetés az üzemanyaggal és az elektromos árammal
- 10 cm vastagságú betonplatform előkészítése
- a hullaégető elhelyezése (ez azt jelenti, hogy daru/ targonca, amely megfelelő teherbírású az égetőmű alkotóelemeinek és méretének)
- személyek kinevezése kiképzésre (üzemeltetők)